top of page
  • arengulugu

Flirtimine – 7 märki, et keegi on sinust sisse võetud

Oleme siin blogis rääkinud päris paljudel teemadel, enamasti enesearengu võtmes. Sageli on tähendanud sellist liiki teemasse süvenemine mõne asjaliku raamatu lugemist, mediteerimist või niisama enesega arupidamist. See kõik on imetore, ainult et liigsel enesesse süüvimisel varitseb oht, et jäämegi kõige oma tarkusega üksinda, isepäi. Ometi, inimene on ju loodud karjaloomaks ja hea vaimse tervise üks nurgakividest on suhtlemine teiste inimestega.


Mulle endale meeldib väga suhelda, rääkida, arutleda, isegi vaielda. Teistega suhtlemine on kunst, mõnikord on paras pähkel mõista, mida inimene sulle öelda tahab või millist sõnumit ta läbi (tahtmatu) kehakeele edastada püüab.


Üks väga suur ja oluline osa suhtlusest hõlmab kommunikatsiooni kahe (vahest ka rohkema) inimese vahel, kes on teineteisest/üksteisest seksuaalselt huvitatud. Paari tutvustava sõna järel kohe voodisse hüppamine toimub ainult filmides ja raamatukaante vahel. Päriselus on tutvumise ja voodi vahel päris suur tühik, mis tuleb täita meeleoluka vestluse ja silmnähtavaid sõnumeid täitva kehakeelega. Ehk siis flirdiga.


Kuidas aru saada, et teine inimene on sinust huvitatud?


Kõigepealt olgu ära öeldud, et flirdi abil püüame leida tugevamat või sügavamat sidet teise inimesega. Mõnikord me flirdime lihtsalt pulli pärast, teinekord testime flirdi abil enesekindlust, kolmandal juhul on aga meie sooviks tirida oma ellu mõni uus inimene ja seda just romantilises võtmes. Flirtimine aitab aru saada, kuidas teine inimene meisse suhtub ja sobivuse korral viia suhtlus uue tasandini. Flirdi abi saame oma intiimseid sõnumeid esitada nii, et kumbki osapool ei peaks teineteisest eemalduma, häbipuna palgeil õhetamas. Flirt on mõnus võimalus öelda asju, mille ütlemiseks meil tavavestluse raames puudub julgus või võimalus.


Niisiis, mõned näited flirtimisest on: käe puudutamine; mänglev ja süvendatud tähelepanu kõigele, mida sa teed; sage muigamine või naermine (ka nende lollide naljade üle, mis kedagi teist naerma ei aja); puudutused; õlale patsutamine; pikendatud silmakontakt (üleüldse otse silma vaatamine on tavaliselt flirdi tundemärk); ülevoolav komplimentide jagamine; mistahes vestlusteemast huvitatud olemine.


Nii, hästi, aga kuidas ma ikkagi konkreetselt aru saan, et keegi on minust huvitatud?


1. Nad otsivad võimalusi koos sinuga aega veeta.

Sa saad aru sellest, et keegi soovib sinuga flirtida, kui ta otsib põhjuseid, miks sinuga koos olla. Sageli küsivad nad abi või pakuvad seda ise. Samuti võtavad nad vastu kutseid kohtadesse, kuhu sa ise lähed, aga kuhu nad üksinda mingil juhul ei läheks.


2. Neile meeldib sinuga rääkida intiimsetel teemadel.

Kui inimesele meeldib rääkida sinuga väga isiklikel ja romantilisel teemadel sügavamalt kui sa ise oma sõpradega julged rääkida, võid olla kindel, et inimene sinuga flirdib. Flirtivale inimesele läheb väga korda, mida sa mõtled või tunned.


3. Nad teevad sulle sageli komplimente.

Kui sind tabab kiituste ja sõbralike komplimentide vihm, võid olla üpris kindel, et sinuga flirditakse. Ja veelkord, flirtija võib sinuga vesteldes üles võtta teemad, mida sa isegi oma sõpradega arutleda ei julge.


4. Nad on lahked ja helded.

Kui keegi sinu jaoks võõras inimene on heldelt valmis sinu baariarvet tasuma või soostub kinni taguma sinu matkapiletid, võib olla see märk sellest, et keegi on sinust romantiliselt huvitatud. Flirt võib olla ka see, kui inimene pakub takso asemel sind varahommikul rongi peale ära viima või laseb sul kasutada oma autot, kuna sa enda oma hunnikusse sõitsid.


5. Nad püüavad sind rääkides puudutada.

Kui keegi püüab sind suhtlemise ajal puudutada, isegi kui see näeb välja juhuslik, on tegemist võimaliku flirdiga. Pane tähele, kui ta puudutab sind sama vestluse vältel rohkem kui ühe korra, võib ta olla sinust huvitatud.


6. Nad suhtuvad sinusse teisiti kui ülejäänud gängi.

Kui sind on tabanud kahtlus, et keegi sinuga flirdib, jälgi, kuidas see isik käitub teiste inimestega. Kui ta sinuga flirdib, tõstab ka suhtlust sinuga eriliselt esile, püüdes sind ennast tundma panna erilisena ja andes sulle andeks asju, mida ta teistele reeglina ei andesta.


7. Nad kasutavad erinevaid näoilmeid.

Eksperdid on täheldanud, et kui inimene flirdib, kallutab ta pead kõigepealt ühele poole ja seejärel alla, otsekui viltuse peaga noogutades. Ja muidugi kerge naeratus! Kui inimene sind kerge naeratusega jälgib ja kaasa noogutab, ükskõik kui lolli möla sa suust välja ajad, on ta sinust selgelt huvitatud.


Kas flirtimine on petmine? See on teema, mis väärib eraldi arutlust, kuna vastused sellele küsimusele on väga erinevad.
261 views

Recent Posts

See All

Maagiline sõna – prokrastinatsioon

Hea lugeja mõtleb nüüd kindlasti, et olen hakanud igavusest uusi ja võimalikult koledaid sõnu välja mõtlema. Tegelikult asi nii hull ei olegi: prokrastinatsioon on mõistena täiesti olemas ja selle all

Laiskus – meie kehasse (ja vaimu) istutatud parasiit

Laiskus. Oeh, kui palju erinevaid tundmusi ja emotsioone mahub selle pisikese sõna sisse! Seda võib võtta kurjalt ja negatiivselt, samal ajal võib laiskust defineerida ka nunnutades, suisa hellitledes

Kui sotsiaalne ärevus kummitab...

Ükspäev, kui külastasin toidupoodi, tabas mind ebameeldiv üllatus. Ühtäkki – mäletan täpselt, see oli hakklihaleti ees – tundsin, kuidas külm higi hakkas mööda nägu voolama ja süda tahtis otsekui kurg

Comments


bottom of page