top of page
  • arengulugu

KAS MEES PEAB NAISE SÕNA KUULAMA?

Töötan kollektiivis, kus domineerivad peamiselt naised. Mõned mehed on ka, aga kõik teavad oma piire ja ei kipu tööajal eriti väekate ning toimekate naiste jalus tolgendama. Ühesõnaga, meil on päris tore seltskond kokku sattunud.


Täna aga juhtusin suitsunurgas peale dialoogile, kus üks naine manas maapõhja oma abikaasat, kuna see ei taha kohe mitte kuidagi minna Tallinna läheduses IKEA kauplust väisama.


„No täitsa loll, saad sa aru, ma räägin juba mitmendat päeva ja tema ainult pomiseb midagi vastu ja puikleb kõrvale,“ oli töökaaslane oma abikaasas sügavalt pettunud.


Ilmselt mõnest sigarimahvist julgust saanud, sekkusin dialoogi ja küsisin, et milles täpsemalt mehe lollus seisneb. Kas teil on tarvis IKEAst midagi hädalist osta, et selline kauge sõit plaanis on?


„Miks peaks kohe midagi vaja olema?“ imestas seepeale naiskolleeg. „Lihtsalt huvitav on ju mina ja tšekkida, kas on sama suur pood kui Soomes ja kas kaupadel samad hinnad.“


Kui ma siis julgesin vastu öelda, et võibolla niisama huvireis ei lähe mehe plaanide või lihtsalt iseloomuga kokku, ajas töökaaslane silmad suureks. „Aga ma ju ütlesin talle mitu korda, et tahan minna! Äh, te mehed olete kõik samasugused tümikad!“ lõi ta äkitselt käega ja pöördus uuesti naiskolleegi poole, et jutulõnga jätkata ning oma meest edasi kiruda.


Kuna mul oli sigar pooleli ja Ülemus oli parasjagu linnas asju ajamas, ei kiirustanud ma suitsunurgast lahkuma. Panin oma noka kinni ja osalesin passiivselt naiste vestluses edasi. Selguse mõttes olgu öeldud, et naisi oli kokku rohkem kui kaks, täpsemalt kas neli või viis.


Oma üllatuseks kuulsin, et mees on peres laias laastus selleks, et naise sõna kuulata. Harmooniline pereõnn näis peituvat mehe kuulekuses, mitte omavahelises oskuses leida igale probleemile kompromiss ehk mõlemaid osapooli rahuldav lahendus.


Teise naise käest sain teada, et temagi mees pole päris normaalne, kuna ta ei taha välja vahetada köögimööblit, mis on juba „miiiitu aastat vana“ ja vajaks hädasti moodsamat uuenduskuuri. Jätsin targu küsimata, kas köögimööbel oli siis katki või miks oleks tarvis täiesti korras esemeid niisama lambist välja vahetada.


Kolmas jutuahelas osalev naine oli kõige kurjem, kes ütles kahe mahvi vahele, et ega nende meestega on kogu aeg üks jama: kunagi ei saa nad aru, mida on vaja teha ja üleüldse tänapäeval on normaalset meest praktiliselt võimatu leida. Kusjuures ma tean, et too naisterahvas on vallaline.


Millest selline kuri suhtumine meeste vastu? Ma ei julge küll kõikide meeste nimel rääkida, aga kallid naised, mehed ongi ehitatud natuke teistmoodi kui teie. Niisama poodides tuuritamine pole meie rida: ma ei ütle, et see on mõttetu tegevus, ei, see pole lihtsalt meie jaoks atraktiivne ajaveetmise vorm. Kui kunagi on IKEA poodi tarvis midagi ostma minna, siis me sinna ka läheme. Mitte enne. Lihtne ju?


Ja kui te tahate isekeskis oma uudishimu rahuldada, jumala eest, võtke kamba peale auto ja sõitke ise ühel vabal õhtul uut kaubanduskeskust uudistama. Meie, mehed, anname teile selleks suurima heameelega oma õnnistused kaasa. Aga ärge meid ainult selle pärast lolliks tembeldage ja suruge meile peale tegevusi, mille jaoks pole meid konstrueeritud :)202 views

Recent Posts

See All

Kui mind muidu ärritavad õhtused/öised alkoholireklaamid, mis telekasse aegajalt ikka ära eksivad, siis nüüd on tekkinud minu tujust ära ajamiseks uued sihtmärgid: jõulutoodete reklaamid. Issand halas

Suured saripühad on lähenemas ja mõtlesin, et täna võiks rääkida natuke alkoholist. Viimase kahe nädala jooksul olen rääkinud kolme inimesega, kes on laias laastus ajanud sama joru: praegu ma veel joo

Minu käest on ikka ja jälle küsitud, et milline on minu Lugu. Et pajatad siin pidevalt küll ärevusest, depressioonist, unetusest ja mitmesugustest sõltuvustest, ent kas sa ka tead, millest sa, vennike

bottom of page