top of page
IMG_20220914_160659_edited_edited.jpg

Uudised

sotsiaaltapaptaja.jpg

Tule löö kampa! Otsime oma meeskonda sotsiaaltöötajat!

30.09.2023

02.07.2023

Tule löö kampa! 
Otsime oma meeskonda veel üht psühholoogi

Mine metsa!
Retk Tartumaa Tervisespordikeskusesse

Lennart Madisson
14.12.2022

Novembri lõpus tekkis meil metsik mõte: miks mitte võtta endale terake vaba aega, sikutada juhtmed pistikutest ja kihutada kuhugi maale, metsade ja jõgede vahele. Mõeldud-tehtud.

 

Novembri lõpus läksime terve grupiga Tartu Tervisespordikeskusesse, mis asub Elva maagiliste mändide vahel, keset rahustavat loodust ja lumise jääkaane all olevaid veesilmi.

 

Et meil igav ei hakkaks, siis tegime enda jaoks põneva programmi, mis pakkus mõnusat vaheldust nii hingele kui ihule. Viisime läbi erinevaid gruppe, voolisime savi, proovisime nii klassikalist joogat kui ka uudset häälejoogat, jalutamise metsas mööda väerada, testisime täpsust lasketiirus, mängisime lauatennist ja olime üldse väga aktiivsed. Tegevust jätkus kuhjaga. Ahjaa, muidugi ei tohi ära unustada reedeõhtust sauna, filmiõhtut ega vägevat lauamänguturniiri, mille lõpp saabus alles hilistel öötundidel.

 

Toit oli maitsev ja madrats pehme. Retke tagasiside on olnud enam kui positiivne ja õhku on paisatud sotsiaalne tellimus juba sel kevadel sarnase väljasõidu korraldamiseks. 

 

Igatahes oli tore nädalavahetus ja jääma innuga ootama uut ja põnevat matka!

 

Täname sooja vastuvõtu, mõnusa keskkonna ja heade toitude eest Tartumaa Tervisespordikeskust!

Innovatsioon depressiooni ravis

4. novembril  toimub Tehnopoli veebiseminar "Innovatsioon, meeskonnatöö ja patsiendikesksus depressiooni ravis". Veebiseminaril jagatakse, millised võimalused on patsiendi ja tema lähedase toetamiseks ning kuidas saab tehnoloogia toetada valdkondade ülest koostööd ja järjepideva ravi pakkumist.

Seminarile on oodatud depressiooni kogenud patsiendid, tugimeeskond ja spetsialistid. Seminar toetab koosloomet patsientide, perearstide, psühhiaatrite, õdede, psühholoogide, kohalike omavalitsuste ja teiste valdkonna ekspertide vahel.

Seminar on tasuta. Rohkem infot ja registreerimine:
https://www.tehnopol.ee/events/event/?id=46588-innovatsioon-meeskonnatoo-ja-patsiendikesksus-depressiooniravis

"Lambuke"
5.10

Kolmapäeval toimus Pesas esimene filmiõhtu. Vaatasime Põhjamaade filmikuu programmi raames linastunud õudukasugemetega draamat "Lambuke", mis jutustas loo Islandil lambafarmi pidavast paarist, kelle ellu sündis lambatall, kelles nad hakkasid nägema midagi enamat. Nad adopteerisid lambukese, panid talle nime ja lõid enda kauaaegsest unistusest veidi erineva reaalsuse. Lambapoiss tõiperekonnale palju rõõmu, enne kui nad lõpuks hävitas.

Film on sündinud Islandi, Rootsi ja Poola koostöös 2021. aastal ning võitnud vaatajate pilgud ja kuhjaga tunnustusi erinevatelt filmifestivalidelt Cannes´is, Karlovy Varys, Londonis ja mujal.

Film on veel mõnda aega nähtav Jupiteris:

https://jupiter.err.ee/1608687778/lambuke

Tiksoja mõminad
15.09.2022

Kolmapäeval leidis aset järjekordne uurimisretk projekti raames „Pesast välja“. Seekord otsustasime välja uurida ning oma jalataldade peal läbi katsetada, mida kujutab endast palju häid sõnu saanud RMK Tiksoja metsarada ning grillipunkt. Seekord oli meil kaasa võtta päris suur seltskond, täpsemalt 10+ inimest, lisaks kolm teraapiakoeraks kandideerivat isendit. Kuigi ilmataat ennustas tuld ja tõrva, pääsesime vihmast täielikult. Kohale jõudes mõõtsime kõigepealt üle vahva matkaraja: tõesti, lubatud kaks kilomeetrit tähendasidki kahte tuhandet mõnusat meetrit ilusa metsa keskel. Ka teraapiakoerakandidaadid vudisid meiega rõõmsal meelel kaasa kogu teekonna. Tagasi jõudes valdas meid ennenägematu nälg ja nii puhusid grilli lõkkele meie hindamatud grillimeistrid Andres ja Aimar. Vorstikesi oodates vestlesime maast ja ilmast, kaasa arvatud horoskoobimärkide omavahelisest sobivusest. Meie tubli Elgitha oli kaasa võlunud kaks suurt salatikaussi, mis maitsesid otse lõkkest tulnud vorstikestega imehästi. Kõht täis, valdas kõiki mõnus rammestuse tunne. Päeva lõpetasime sundimatu tagasiside ringiga, vesteldes teemal: mille poolest mõjub metsaõhus tehtud grupp hoopis teistmoodi kui linnamüüride vahel tehtu. „Pesast välja“ üritus õnnestus täiesti ja ootame kõik kannatamatult uut väljasõitu!

IMG_20220809_125140_edited_edited.jpg
bottom of page