Meeskond
Me oleme kui mesilaspere, kes töötab ühise eesmärgi nimel hoida oma inimeste turvalisust, toetada igapäevaselt arengut nende teekonnal ja olla kaasteeline ka kõige raskemates kriisiolukordades. Nõustamiskeskus Arengulugu on kui pesa, mis pakub mõistmist, hoolivust ja praktilist tuge samm sammult lootuse suunas liikumisel.
Liina Virolainen
juhataja, sotsiaaltöötaja
Liina on meie “pesahoidja”, kes usub iga inimese võimesse ennast toetada ja arendada. Ta teab, et haigusega koos on võimalik elada head ja rahuldustpakkuvat elu. Sotsiaaltöötajana on Liina missiooniks näha inimese muresid läbi tema silmade, olla kaasteeline ja majakas, kes juhatab turvaliselt kaldale ka kõige tormisemal ööl. Oma töös peab ta oluliseks siirast sõbralikku suhtlemist ja mõtteviisi, et probleemides peituvad lahendused.
Kerli Vasar
sotsiaaltöötaja
​
​
Marika Männik
sotsiaaltöötaja
Elise Tõllimäe
pereterapeut
​
​
Viimased 9 aastat olen töötanud laste, täiskasvanute ja nende peredega. See, kuidas perena keerulistest arengufaasidest edasi liikuda ja kuidas omavahel kvaliteetsemalt suhelda on minu südamelähedaseim teema. Lisaks sellele koolitan vanemaid ka Gordoni perekoolis - saamaks paremat ühendust oma lastega. Kliendid on mind iseloomustanud kui rahuliku ja tasakaaluka inimesena ja pean seda teraapias ka oluliseks omaduseks ja väärtuseks, sest sageli peamine mida me vajame on see, et keegi meie loo ära kuulaks, ei annaks hinnanguid ja mõistaks, miks teatud keerdkäigud on elurajale tekkinud.
​
​
​
​
Lennart Madisson
kogemusnõustaja
Merle Lepaste
sotsiaaltöötaja
​
​
​
​
Gerli Sagaja
sotsiaaltöötaja ja kogemusnõustaja
Tegutsen sotsiaaltöötaja ja kogemusnõustajana. Sotsiaaltöö eriala omandasin aastaid tagasi Tartu Ülikoolis, pärast seda on enamus töökohti hõlmanudki inimestega tööd. Proovisin vahepeal ka teisi ameteid ja koolitasin end näiteks raamatupidamise ja veebiarenduse valdkonnas, aga sain sellest vaid kinnitust juurde, et inimestega töötamine on minu südameasi. Elu on visanud teele ka omajagu takistusi, aga nendest välja ronimine ja avastus, et iga kogemus on õpetlik ja elu tuleb usaldada, pani mind õppima juurde ka kogemusnõustamist, et vajadusel osata olla toeks ka oma kogemuse baasil. Usun elukestvasse õppesse ja sellesse, et inimeses peitub väga suur jõud, vahel on vaja abi selle enda seest üles leidmisel. Olen kogenud elus seda, et kui midagi väga soovida, siis see ka täitub, kuigi mitte alati ei ole see teekond eesmärgini lihtne. Kõige suurem väljakutse on ilmselt olnud enda uskumuste muutmine. Mulle on tuttavad teemad läbipõlemine, depressioon, ärevus, madal enesehinnang ning lein erinevates vormides (sh suitsiidilein ja lemmiklooma kaotus). Lisaks sain täiskasvanuna ATH diagnoosi ning saan olla abiks ka selles valdkonnas, kuna olen pidanud pärast seda ka enda elu täiesti ümber mõtestama ja planeerima. Lisaks individuaalnõustamistele viin läbi ka gruppe.
Tiina Lobjakas
psühholoog
Ma ei ole see, mis minuga juhtus. Ma olen see, kelleks ma otsustan saada. (C.G. Jung).
Sellel teel olen Sulle toetajaks, kaasamõtlejaks ja Sinusse uskujaks.
Olen psühholoogiat õppinud Tartu Ülikoolis. Mul on pea 10-aastane töökogemus sotsiaalvaldkonnas puudega ja psüühikahaigusega inimestega.
Oma töös pean kõige olulisemaks hinnangutevaba ja austavat suhtumist inimesse, tema soovidesse ja väärtustesse. Segu koolitarkusest, abistamistehnikatest ja elukogemusest aitab mul Sind toetada, oma elus muutusi ellu viia või õppida elama koos haigusega. Saan Sind abistada sisemiste tugevuste leidmisel või lihtsalt ära kuulata.
Enda meelerahu ja hingejõudu ammutan loodusest, lugemisest, tennisemängust, wabi-sabi maailmavaatest ja heast unest.
Ave Kasenõmm
psühholoog
​
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia eriala ning eelnevalt õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika erialal. Olen töötanud erinevate sotsiaalselt haavatavate sihtrühmadega (sh. kriminaalkorras karistatud isikud, hariduslike erivajadustega noored ja lapsed, seksuaalselt väärkoheldud ja selle kahtlusega lapsed jne). Oman töökogemust nii justiits-, sotsiaal- kui ka haridusvaldkonnas. Olen end täiendanud erinevatel koolitustel ja väljaõpetes.
Lili Kukk
psühholoog
​
​
Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis magistrantuuri aastal 2021, bakalaureusekraadi sain samast ülikoolist 2014. aastal. Olen õpingute käigus ning hiljem täiendanud end motiveeriva intervjueerimise, lahenduskeskse lühiteraapia ning kognitiiv-käitumisteraapia sissejuhatavatel kursustel ning oma töös kasutan võtteid ja meetodeid kõigist neist koolkondadest. Soome Tampere Ülikoolist sain 2022.a põhjaliku koolituse positiivse psühholoogia valdkonnas ning oman Positive Psychology Practitioner tunnistust. Usun ise väga positiivse psühholoogia teadusharu ideesse ja tõhususse – inimesed tihtipeale ise ei teagi, kui palju ja kuidas nad saavad oma meeleolu mõjutada ning kuidas see mõjutab nende tegutsemist ja toimetulekut elus.
Olen psühholoogina töötanud alates 2015. aastast, nõustades peamiselt täiskasvanuid. Pean tähtsaks oma töös usalduslikku teraapiasuhet kliendiga, usun, et see on väga oluline turvalise keskkonna ja muutusi võimaldava koostöö aluseks. Leian, et igaühes on olemas ressursid oma olukorra muutmiseks ning psühholoogina soovin selles klienti aidata ja toetada. Nõustan kliente eesti ja soome keeles.
​
Anu Käsk
loovterapeut
Anu ütleb enda kohta nii: Minu elu tähtsad koolid on Tallinna Kunstigümnaasium, Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool. Tänu nendele õpingutele töötan ma täna loovterapeudina. Olen ema kolme lapsele, kes on andnud mulle erilisi kogemusi. Mulle meeldib väga maalida ja jalgsi retkedel käia, sest alati on hea jõuda koju tagasi. Meelerahu annab mulle jooga.
Lisanna Marta Tross
füsioterapeut
​
​
Olen lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis füsioteraapia eriala. Minu eesmärk on aidata inimestel säilitada, taastada või parandada nende liikumisvõimet ja tugevdada lihaseid, saavutada võimalikult suur iseseisvus ja parandada nende elukvaliteeti. Oluline on mitte ainult leevendada sümptomeid, vaid ka pakkuda klientidele teadmisi, et nad saaksid ise oma tervisega tegeleda.
Vabal ajal naudin ma aktiivsena püsimist erinevate liikumisviiside kaudu. Pean enda juures oluliseks oskust inimesi kuulata ja olla abiks nende tugevuste avastamisel ja peegeldamisel.
Kristi Ziugand
tegevusjuhendaja
​
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofia teaduskonna. Töötanud olen varasemalt massööri- ja häälejooga treenerina. Tegevusjuhendajaks õppisin 2018. a Tartus Luwi koolis. Samal aastal alustasin tööd psüühilise erivajadusega inimestega. Alates 2022. a alustasin tegevusjuhendajana töötamist MTÜ-s Arengulugu.
Helena Tšivkin
eripedagoog
Töötades eripedagoogina puutun igapäevaselt kokku väga erinevate inimestega. Töö selles valdkonnas on õpetanud mind nägema igaühes midagi erilist ja kordumatut. Töö eesmärk on peaaegu alati sama - koostöös meeskonnaga aidata kaasa kliendi võimalikult iseseisvale ja edukale toimetulekule.
Reigo Reinomägi
kogemusnõustaja
​
​
Olen kogemusnõustaja ja nõustan inimesi toetudes väljaõppele ja oma kogemustele. Olen õppinud toime tulema kroonilise migreeni diagnoosiga, elanud üle mitu rasket depressiooni episoodi ja ka läbipõlemise. Nõustan inimesi ka ATH, ärevushäirete ja sõltuvusprobleemidega võitlemisel. Olen läbinud kogemusnõustaja õppe Leoski koolituskeskuses ja olen ka Kogemusnõustajate koja liige.
Küllike Kamla
kogemusnõustaja
Minu kujunemisel lapseeas on olnud olulise tähtsusega pere, nooruses õpingud Tartu Ülikoolis, seejärel tööelu nii Eestis kui väljaspool ning kogu eluaja jooksul omandatud (elu)kogemused, mida on aidanud paremini mõista ja süstematiseerida Leoski kogemusnõustajate koolitus aastal 2022.
Iga tunneli lõpus on valgus ning selleni viiva tee leidmiseks kombineerin teoreetilisi teadmisi oma kogemustega. Pakun kogemuspõhiseid arutelusid teemadel, mis puudutavad füüsilisi (seljaprobleemid) ja vaimseid probleeme (stress, meeleoluhäired).
Jutud ei jää rääkimata, kui vestleme eesti, inglise, soome või rootsi keeles.
Positiivsed muutused ei teki iseenesest, olulised on tahe muutuda ning mitmed kokkulepped eelkõige iseendaga. Olen endaga kokku leppinud, et pärast keerulist olukorda võtan pausi ja siis on minu teraapiaks lapselapsed, maalimine, muusika, reisimine, lilleaias toimetamine, tervisesport.
Tiina Aasmäe
kogemusnõustaja
Tiina ütleb enda kohta nii: Vabal ajal armastan meelt lahutada kinos, teatris, naudin kontserte ning teisi kultuuriüritusi. Keha kosutan bodybalance ja batchata trennides. Vaimset tasakaalu aitab hoida jooga ja meditatsioon, mis on minu elustiili lahutamatu osa. Kõik see kokku annab mulle tervisliku vundamendi, et oma tööd hästi teha. Isiklikus elus on mul kanda emaroll oma kahele täiskasvanule lapsele ning vanaemaks saan ma olla neljale lapselapsele. Usun elukestvasse õppesse, nii püsib hing noor ja vaim värske, seetõttu täiendan end ka ise huvipakkuvatel aladel.
Sille Tammiste
tegevusjuhendaja
​
Olen tegevusjuhendaja olnud juba aastast 2019 ning kogemusi on kogunenud erinevates asutustes ja elust enesest. Juba lapsepõlvest olen soovinud saada psühholoogiks või inimeste inimeseks. Mulle ei meeldi rutiin ja selles töös seda kunagi ei ole, on alati väljakutsed. Mulle meeldib inimestesse süveneda. Vahel ka inimesi mõtlikult lahti ja kokku panna ning leida see sära, peegeldada talle tema imelisust. Minu lemmikmoto: "Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab." Töös hindan ma meeskonnatööd ja üksteisemõistmist, otsekohesust.
Mis oleks kõige parem kirjeldus kui enda lähedaste iseloomustus, seepärast lisangi enda kirjelduse teiste silmade läbi: "Sille silmaring ja organiseerimisvõime on piiritud. Sille mõtleb empaatiliselt kaasa ja oskab näha südamega ning suuremat pilti, aidates näha seda, mida me ise ei näe. Sille abivalmid käed ja avatud süda toidavad hinge. Ta on naine, kes ühendab inimesi oma siira ja eheda kohaloluga. Üks olulisemaid omadusi, mida ühes inimeses imetlen ja hindan, on õigel hetkel olla õiglaselt ja valusalt aus ning Sille seda on. Selline ausus tekitab turvaliselt hoitud tunde ja teadmise, et minu elus on inimene, kellega võib maailmale tiiru peale teha seistes silmitsi kõikvõimalike ootamatustega.
Kaido Peiker
kogemusnõustaja
Õppisin elektriinseneriks, kuid läks nii, et tänaseks on saanud minust
AITAJA. Kogu oma töise elu jooksul olen töötanud inimeste juhtimise ja
olukordade lahendamisega. Olen kokku puutunud väga paljude erinevate
inimestega, saanud osa nende muredest ja rõõmudest. Otsinud ja
leidnud lahendusi sageli esmapilgul lahendamatutele olukordadele.
Tänaseks tean, et lahendamatuid olukordasid ei ole.
Oma koolipoisieas olen olnud raske laps, halb õpilane, kuid ometi olen
lõpetanud mitu kooli, omandanud kõrgema hariduse ja jätkan praegugi
õppimist. Mu eluteel on olnud mitmeid katsumusi: stress ja depressioon,
vaimne ja füüsiline ülekoormus ning valudega toimetulemine. Olen
pidanud tegelema ka sõltuvustest vabanemisega.
Igale olukorrale leidub lahendus. Seda tuleb otsida ja selle nimel töötada.
Kui probleem on suur, saab selle teha väiksemateks osadeks ning
nendega tegeledes ja väikeste sammudega edasi liikudes jõuda
lahenduseni. Kui üksi ei suuda, saab sel teel toeks olla sarnast kogemust
omav kogemusnõustaja.
Minu teemadeks on stress ja meeleoluhäired, toimetulek selja- ja liigeste
valudega ning sõltuvused ja nendest vabanemine. Olen valmis nõustama
raskuste korral koolikohustuse täitmisega või kui oled jäänud töötuks ja
vajad tuge edasiste sammud planeerimisel.
Olen läbinud kogemusnõustaja ja tegevusjuhendaja koolitused ning
oman täiskasvanute koolitaja 5-tase kutset. Olen Kogemusnõustajate
Koja liige.
Oma vaimse ja füüsilise tervise toetamiseks vaatan maailma läbi
fotokaamera, loen, nokitsen puu- või metallitööd teha ning jõudumööda
teen tervisesporti.
​
​